КНП "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ

ДОПОМОГИ ГАЙСИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

МЕНЮ


15.05.2017 Програмою "Доступні ліки" скористалися більше 4 тисяч гайсинчан

З 1 квітня 2017 року  в Україні почала діяти урядова програма «Доступні ліки», яка передбачає повне або часткове відшкодування  вартості лікарських препаратів хворим на серцево-судинні захворювання,  бронхіальну  астму та діабет 2 типу. Як проходить реалізація програми у нашому районі, розповідає головний лікар районного медичного центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Кацан.

 Скільки жителів району уже скористалися програмою «Доступні ліки»?

Протягом квітня та половини травня сімейними лікарями виписано близько 6 тисяч рецептів жителям району. Отоварено майже 4 тисячі рецептів на суму більш як 132 тисячі гривень. Загалом на 2017 рік для  Гайсинського району на відшкодування вартості препаратів  виділено 730 тисяч гривень.

Чи є випадки, коли аптеки не відпускають пацієнту ліки за рецептом?

На жаль, не всі препарати, які входять до переліку програми, є в наявності аптек. У зв’язку зі значною кількістю виписаних рецептів деякі препарати швидко розкуповуються, тож  інколи доводиться чекати, поки завезуть наступну партію.   Велике прохання до пацієнтів, які взяли рецепти, але ще не отоварили їх: пам’ятайте - рецепт дійсний протягом місяця. Якщо раніше у аптеці не було потрібного вам препарату, то, можливо, його вже завезли. Телефони аптек, що беруть участь у програмі, є на стенді у районному медичному центрі, також можна дізнатись необхідну інформацію у реєстратурі медичного центру, зателефонувавши 2-50-20.

Які аптеки у районі долучились до програми?

Ми заключили договір із десятьма аптеками у місті Гайсині, проте фактично працюють з нами вісім. Їхні адреси: вул. 1 Травня, 23; вул. 1 Травня, 73; вул. 1 Травня, 127; вул. В.Чорновола, 1 (міжлікарняна);   вул. Соборна, 55; вул. Соборна, 34; вул. 1 Травня, 24;  вул. Соборна, 67.

А як можуть придбати безкоштовні ліки сільські жителі, щоб не їхати за ними до райцентру?

Мешканцям сіл рецепти також виписують їхні сімейні лікарі.  Практично у кожному сільському медичному закладі є кіоски від міжлікарняної аптеки, де можна отримати необхідні препарати або замовити їх. Також можна домовитись зі своїм фельдшером, щоб він отримав за виписаним рецептом препарати у Гайсині.   Жителі сіл також можуть звертатися до районного медичного центру - у реєстратурі їх направлять до будь-якого сімейного лікаря.

Чи є обмеження по кількості виписаних рецептів?

Лікарські препарати виписують по потребі. Якщо хворому важко добиратись до лікаря і він впевнений, що даний медичний препарат йому підходить, може отримати рецепт на медикаменти у більшій кількості, щоб вистачило на кілька місяців. Якщо призначені ліки не дають належного результату і їх слід замінити,  відразу звертайтесь до своїх сімейних лікарів, щоб вони змогли підібрати ті препарати, які вам підійдуть.

Скільки всього у районі хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та бронхіальну астму?

На диспансерному обліку у нас перебуває 19 738 хворих на серцево-судинні захворювання, 1 476 - на цукровий діабет, 295 – на бронхіальну астму. Більшість із них уже  отримали такі необхідні для них ліки безкоштовно або з невеликою доплатою. 

Запрошуємо й інших звернутись до своїх сімейних лікарів та скористатись можливостями програми «Доступні ліки».

 Джерело: газета "Трибуна праці"

КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської міської ради" 2018-2021    

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International