КНП "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ

ДОПОМОГИ ГАЙСИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

МЕНЮ


10.10.2018 Що змінилося за рік прийняття закону про медичну реформу

Національна кампанія з вибору сімейного лікаря, терапевта та педіатра стартувала в квітні 2018 року. Вперше українці змогли вільно обирати лікаря, без прив’язки до місця «прописки». За цей період в Гайсинському районі підписали декларації майже 42 тис. жителів (75%) (всього населення в районі 56127). А це означає, що майже кожен житель вже має сімейного лікаря, якому довіряє і до якого може звернутися з будь-якими проблемами зі здоров’ям або дізнатися, як вести здоровий спосіб життя і не хворіти. У будь-який момент можна змінити лікаря, підписавши декларацію з іншим.

Підписання декларацій про вибір лікаря та забезпечення оплати Нацслужбою здоров’я послуги за кожного пацієнта саме у наш медзаклад, де ця послуга надається, стало можливим завдяки електронній системі охорони здоров’я. Це перший крок до переходу на електронний документообіг. Наступного 2019 року запланований запуск нових електронних інструментів. Для кожного пацієнта сімейні лікарі заведуть електронну медичну карту, до неї вноситимуть дані про його здоров’я та лікарські призначення. В електронний формат поступово перейдуть також направлення до спеціалістів, рецепти на «Доступні ліки», листки непрацездатності. Ці електронні інструменти зроблять роботу лікаря простішою, для пацієнтів це теж важливо: інформація буде зберігатися в єдиному місці без ризику втрати медичної медичної документації.

За моделлю «гроші йдуть за пацієнтом» працює наш заклад, ми підписали договір з Національною службою здоров’я України. Для цього КУ «Гайсинський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» перетворився на КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської районної ради», устаткували відповідно до вимог Табелю оснащення, підключилися до електронної системи ehealth. Розпочали кампанію «Лікар до кожної сім’ї»

Базовий тариф за одну людину, що підписала декларацію з лікарем, становить 370 грн., але розмір виплати за ведення дітей та людей похилого віку буде суттєво більшим, зважаючи на кількість можливих звернень у зв’язку з віковими особливостями на суму впливатимуть такі коригувальні вікові коефіцієнти:

від 0 до 5 років – 4;

від 6 до 17 років – 2,2;

від 18 до 39 років – 1;

від 40 до 64 років – 1,2;

понад 65 років – 2.

Наш заклад  отримуватиме кошти за пацієнтів, навіть якщо людина здорова і не зверталася за допомогою. Таким чином МОЗ стимулює лікарів дбати про своїх пацієнтів – чим менше вони хворіють, тим менше у лікаря роботи, а доходи ті самі. Якщо не уклали декларацію то лікар продовжуватиме надавати вам медичну допомог до кінця 2018 року і держава оплачує медзакладу за територіальним принципом. Тариф за пацієнта, який проживає на території обслуговування закладу становить 240 грн.

З 1 липня 2018 року набрав чинності новий перелік послуг первинної медичної допомоги – це чіткий перелік медичних послуг на первинній ланці, який стовідсотково є безкоштовним, бо за них  громадяни вже  заплатили зі своїх податків.

 Які послуги з початком липня надають усі сімейні лікарі, терапевти та педіатри.

         Діагностика і лікування

Сімейні лікарі, терапевти та педіатри спостерігатимуть за вашим станом здоров’я чи станом здоров’я вашої дитини, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння. За потреби ваш лікар дасть скерування до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо – чи буде консультуватись з ним щодо вашого лікування.

Так само терапевти, педіатри та сімейні лікарі вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннями та станами.

Сімейний лікар може вести пацієнтів будь-якого віку, педіатр – дітей від народження і до 18 років, а терапевт – від 18 років і старше.

          Аналізи та дослідження

На рівні первинної медичної допомоги у пакет послуг входять такі аналізи і дослідження:

 

·         Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою

·         Загальний аналіз сечі

·         Глюкоза крові

·         Загальний холестерин

·         Вимірювання артеріального тиску

·         Електрокардіограма

·         Вимірювання ваги, зросту, окружності талії

·         Швидкий тест на вагітність

·         Швидкий тест на тропонін

·         Швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити

Інші дослідження та аналізи виконуються за направленням вашого лікаря у закладах спеціалізованої допомоги.

 Спостереження вагітності і діти до трьох років

Сімейний лікар або терапевт, за бажанням вагітної, може вести неускладнену вагітність. Лікар може взяти вагітну на облік до 12 тижнів. Коли є необхідність або вимагає протокол, він направить вагітну до акушера-гінеколога. Також лікар первинки розкаже, як діяти вагітній і дорослим членам родини, що мешкають з нею, при наближенні пологів. У потрібний час скерує до пологового будинку.

Після народження дитини педіатр або сімейний лікар має проводити планові обов’язкові огляди, навіть коли дитина здорова: 10 оглядів лікаря і 6 оглядів медсестри у перший рік, 2 огляди у другий і 1 огляд у третій.

Вакцинація

Ваш лікар має слідкувати за вакцинацією вашої дитини і вас за календарем щеплень. Держава закуповує вакцини проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.

Обов’язкові профілактичні огляди

Новий Порядок надання первинної медичної допомоги передбачає профілактичні огляди та аналізи для груп ризику семи захворювань.

Щороку

·         Цукровий діабет: 45 років і старші, всі – при факторах ризику

·         ВІЛ: 14 років і старші

·         Туберкульоз: всі – при факторах ризику

Раз на два роки

·         Рак молочної залози: 50–69 років, з 40 – при факторах ризику

·         Раз на 1-2 роки, залежно від факторів ризику

·         Гіпертонічна хвороба та інші серцево-судинні захворювання – жінки 50 років і старші, чоловіки 40 років і старші

·         Колоректальний рак: жінки і чоловіки старші 50 років

·         Рак передміхурової залози: з 40 років залежно від ступеню ризику

Про фактори ризику вам розкаже ваш лікар, неодмінно запитайте його про це.

 

Важливою буде роль вашого лікаря і у запобіганні хвороб. Ваш лікар вчасно виявить ризики для здоров’я. Він проконсультує, як поступово звільнитись від шкідливих звичок, де знайти додаткову допомогу і як перейти до здорового способу життя.

Рецепти на ліки

Рецепти на ліки, зокрема за програмою «Доступні ліки», також виписуватиме ваш лікар.

Візити додому і невідкладна допомога

Лікар самостійно визначатиме необхідність візиту до пацієнта додому, залежно від медичних показів. Лікар може дати поради щодо полегшення стану по телефону, а пізніше, під час прийому у закладі скерувати на аналізи та дослідження, уточнити діагноз та призначити необхідне лікування. Ваш лікар також може викликати екстрену допомогу до хворого, якщо буде така необхідність.

Невідкладна допомога при гострих станах і раптовому погіршенні стану здоров’я надаватиметься в медичному закладі.

Паліативна допомога і медичні довідки

У компетенції лікаря первинки також окремі послуги паліативної допомоги – спостереження та оцінка стану важкохворого пацієнта, виписування рецептів для лікування больового синдрому.

Ваш лікар також видасть потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи тощо.


КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської міської ради" 2018-2021    

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International