КНП "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ

ДОПОМОГИ ГАЙСИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

МЕНЮ


23.03.2018 «Первинка» Гайсинщини готувалась до медреформи два роки

Вісім санітарних автомобілів, 40 велосипедів для працівників ФАПів,  пральні машини в усі амбулаторії, 15 холодильників, електрокардіографи, хірургічні набори, мікроскопи та інше медичне обладнання закупили для закладів первинної медичної допомоги Гайсинського району впродовж 2016-2017 роківКошти на масштабне забезпечення матеріально-технічної бази «первинки», зарплати медпрацівникам, навчання майбутніх лікарів та надання послуг пільговим категоріям населення виділялись як з районного, міського, так і сільських та селищних бюджетів. Всього на забезпечення лікувальних закладів з місцевих бюджетів пішло понад 13 мільйонів гривень.

 - 2016 рік у нас в районі був проголошений роком медицини і всі органи місцевого самоврядування взялись допомагати лікувальним закладам, - розповідає головний лікар Гайсинського районного медичного центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Кацан. – Нам вдалось на 602 тисячі гривень збільшити обсяг медикаментозного забезпечення пільговиків, закупити вакцини, лабораторні реактиви. Виділили й понад 330 тисяч гривень на слухові апарати. А за рахунок  благодійної допомоги ми придбали автомобіль в амбулаторію села Губник. У нас всі амбулаторії тепер забезпечені транспортом. Також провели ремонти в  амбулаторіях та ФАПах.

 Взявши такий старт, місцева влада вирішила не збавляти темпи матеріальної підтримки медицини і, в 2017 році за бюджетні кошти було закуплено 13 комп’ютерів, принтери та іншу оргтехніку. В усіх амбулаторіях є інтернет, закуплено програмне забезпечення і лікарі готують електронну базу пацієнтів.

 За рахунок додатково виділених коштів закуплено 7 470 доз туберкуліну, купили новий бінокулярний мікроскоп.

 - Місцева влада чітко усвідомлює, що крім матеріально-технічного забезпечення необхідно створювати комфортні умови праці лікарям, дбати про поповнення кваліфікованого кадрового потенціалу, матеріально стимулювати медиків, - каже Тетяна Кацан. – Сьогодні 29 медичних працівників безкоштовно доїжджають на роботу. За рахунок коштів місцевих бюджетів ми навчаємо чотирьох майбутніх сімейних лікарів в медуніверситеті ім. Пирогова.

 Наразі «первинна» ланка Гайсинщини підійшла до реформування у повній «бойовій» готовності. На сесії райради було затверджено кандидатів до складу госпітальної ради Східного округу. Співпраця місцевої влади району з охороною здоров’я дала чи не найкращий результат в області по забезпеченню первинної медико-санітарної допомоги до роботи в нових умовах та є показовою для усіх гілок влади.

 - Разом з тим йде підготовка до реформування і вторинного рівня. Для центральної районної лікарні купили сучасний цифровий комп’ютерний томограф та цифровий рентгенапарат, наголосив головний лікар Гайсинської центральної районної лікарні Ігор Кохан. - Такий вид діагностики на сьогоднішній день проводиться лише у трьох районах Вінниччини.


КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської міської ради" 2018-2021    

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International