КНП "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ

ДОПОМОГИ ГАЙСИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

МЕНЮ


26.02.2019 Про реформування закладів первинної медичної допомоги

Прозвітувала на спільному засіданні колегії районної державної адміністрації та ради розвитку Гайсинського району головний лікар КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги Гайсинської районної ради» Тетяна Миколаївна Кацан.

Здоров’я населення є найважливішим критерієм якості життя, головним ресурсом для соціального та економічного розвитку окремих осіб і суспільства в цілому. Визначаючи здоров’я одним з невід’ємних прав людини, держава докладає зусилля для його збереження та зміцнення.

19 жовтня 2018 року Верховна Рада України проголосувала за Закон 2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення, яким визначені зміни в системі охорони здоров’я і гарантований державою пакет медичних послуг для кожного.

Перший етап реформи стосується закладів, що надають первинну медичну допомогу, адже сімейні лікарі, терапевти та педіатри, що працюють в цих закладах, є медиками, до яких найперше мають звертатися пацієнти.

З метою забезпечення ефективного функціонування закладу в нових умовах фінансування, забезпечення надання медичної допомоги населенню згідно вимог наказу МОЗ України від 19.03.2018 року №504 «Про затвердження

Порядку надання первинної медичної допомоги» проведені заходи щодо оптимізації мережі структурних підрозділів закладу (АЗПСМ, ФАП/ФП) та оптимізації штатної чисельності працівників закладу.

В той же час вдалося зберегти мережу сільських підрозділів закладу, яка на даний час складається з 8 амбулаторій та 31 фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктів. Функціонування ФАПів забезпечено завдяки ефективної взаємодії районної влади з сільськими радами, об’єднаними територіальними громадами, що дало змогу фінансувати ці підрозділи. Без такої взаємодії і фінансового забезпечення з місцевих бюджетів функціонування фельдшерських пунктів було б неможливе.

Як відомо в 2018 році стартувала реформа первинного рівня медичної допомоги. Хочеться зазначити, що заклад підійшов підготовленим до реформування, адже впродовж попередніх років систематично проводив заходи щодо покращення кадрового забезпечення, вдосконалення матеріально-технічного ресурсу, комп’ютерного та програмного забезпечення.

З квітня 2018 року стартувала національна кампанія з вибору лікарів первинної медичної допомоги. Населення району отримало змогу вільно обирати лікаря, без прив’язки до місця «прописки». Цій кампанії передувала необхідна підготовча робота, без проведення якої її неможливо було б здійснити. Зокрема, це широка інформаційна кампанія серед населення із задіюванням районних засобів масової інформації (районне радіо та преса), використанням інтернет-ресурсу, інформаційних стендів, листівок та проведенням чисельних індивідуальних та групових бесід.

 На даний час підписали декларації з лікарями первинної медичної допомоги закладу понад 43 тис. осіб.

Нещодавно заклад поповнився ще трьома лікарями первинної медичної допомоги, що дозволить збільшити обсяг населення району, охопленого вільним вибором власного лікаря.

Наступне питання – це необхідне технічне забезпечення робочого місця кожного лікаря первинної медичної допомоги, зокрема комп’ютером, принтером, під’єднанням до мережі інтернет, програмних забезпеченням – медичної інформаційної системи для зв’язку з національною електронною системою охорони здоров’я.

 Обсяг фінансування районного центру первинної медико-санітарної допомоги в 2018 році зріс на 12,8 млн.грн. в порівнянні з 2015 роком і становить 26,6 млн.грн..

Це дало можливість придбати комп’ютерної техніки на суму 245,1 тис. грн., встановити програми «Медична інформаційна система «МедЕйр» використано 550,0 тис. грн., забезпечити робочих місць інтернет-зв’язком – 20 тис. грн.

30 березня 2018 року створена Національна служба здоров’я  України – центральний орган виконавчої влади, який оплачує вартість реально наданих медичних послуг. 15 серпня 2018 року закладом укладений договір з національною службою на оплату послуг первинної медичної допомоги. Заключення даного договору було можливим лише в статусі закладу комунального некомерційного підприємства. Заходи з реорганізації шляхом перетворення комунальної установи «Гайсинський РМЦ ПМСД» в комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської районної ради» здійснені на виконання відповідного рішення 16 чергової сесії Гайсинської районної ради 7 скликання від 01 березня 2018 року.

Укладення договору з Національною службою здоров’я України зобов’язує заклад надавати на якісному рівні гарантований пакет послуг первинної медичної допомоги. Для цього необхідно створити відповідні умови для перебування пацієнтів, роботи медичного персоналу, забезпечити кожного лікаря, середнього медичного працівника необхідним медичним інструментарієм, тестовими системами, кожен підрозділ – автотранспортом, лікувально-діагностичною та побутовою апаратурою. Саме на вирішення цих завдань проводилась відповідна робота протягом 2015-2018 років. Проведені ремонтні роботи приміщень усіх структурних підрозділів закладу (амбулаторій та фельдшерських пунктів).

В значній частині підрозділів ремонтні роботи проведені з реконструкцією приміщень, ремонтом покрівель, утепленням фасадів.

Загалом на проведення ремонтних робіт використано коштів на загальну суму 1 млн. 422,4 тис. грн.

Вирішена одна з найбільш болючих проблем закладу – забезпечення санітарним автотранспортом. Закуплено 9 спецавтомобілів на загальну суму 3 мл. 234,0 тис. грн.

Всі амбулаторії забезпечені санітарним автотранспортом, фельдшерські пункти в свою чергу – велосипедами. Для забезпечення зберігання лікарських засобів та імунологічних препаратів закуплено 30 холодильників (150,5 тис. грн..).

 В цілому протягом 2015-2018 років заклад поповнився лікувально-діагностичною апаратурою, медичним обладнанням та інструментарієм, реактивами на загальну суму 1485,7 тис. грн.

Найбільш продуктивним в цьому плані став 2016 рік, який в районі був проголошений роком медицини. Завдяки командній роботі  районної державної адміністрації, районної ради та сільських рад вдалося сконцентрувати фінансові ресурси, що дало змогу кардинально покращити стан матеріально-технічного забезпечення підрозділів закладу, в першу чергу санітарним автотранспортом.

З районного бюджету систематично виділялись кошти на виконання постанов КМУ №1303 та №1301. Зокрема на безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань використано 2 мл. 49,0 тис. грн. На забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами використано 428,6 тис. грн.

В рамках програми «Місцеві стимули» забезпечено медичних працівників пільговим проїздом до місця роботи на суму 112,0 тис. грн., 4 студенти – майбутні сімейні лікарі навчаються за рахунок коштів місцевого бюджету, витрачено на це 185,2 тис. грн. В 2018 році придбане службове житло для молодих фахівців с.Басаличівка і знову ж таки ми вдячні за активну співпрацю в вирішенні цього питання районної державної адміністрації, районної ради та Ярмолинецької сільської ради.

За активної підтримки президента України П.Порошенка урядом України на чолі з прем’єр-міністром В.Гройсманом розроблені заходи та виділені кошти, що дозволили в 2017 та 2018 роках впровадити програму «Доступні ліки».          Вперше хворі отримали реальну можливість придбати в аптеках безкоштовно або із значною знижкою ліки для лікування найбільш розповсюджених захворювань (хвороби системи кровообігу, цукровий діабет, бронхіальна астма).

В 2017 році виділено та використано коштів на придбання хворими лікарських препаратів  1 млн. 150 тис. грн., в 2018 році  1 млн. 639 тис. грн.

Підсумовуючи роботу з реформування охорони здоров’я  в закладі в 2018 році необхідно зазначити, що усі завдання, які ставились перед закладом на цей рік, згідно Закону та розпорядчих документів були виконані, що забезпечило суттєве покращення якісного рівня надання медичної допомоги населенню району.

Робота з реформування на первинному рівні медичної допомоги продовжується і в поточному році. Основний акцент зосереджений на вдосконаленні якісного рівня ведення електронних медичних документів в медичній інформаційній системі, ефективній співпраці з закладами вторинного рівня з метою забезпечення виконання програми  «Безкоштовна діагностика».

КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської міської ради" 2018-2021    

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International