КНП "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ

ДОПОМОГИ ГАЙСИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

МЕНЮ


24.07.2020 Доступна медицина

Ключова ціль будь-якої системи охорони здоров’я – доступність і якість медичної допомоги, медичних послуг, медичного обслуговування. 

Здоров’я – це беззаперечна цінність і тому сьогодні кожного пересічного громадянина цікавить чітке розуміння, які безоплатні медичні послуги в рамках програми медичних гарантій йому нададуть, які діятимуть зрозумілі та прозорі правила отримання медичних послуг за програмою медичних гарантій.

Якщо раніше жителі Гайсинського району самі вирішували, до якого фахівця іти, то тепер, так як у всьому цивілізованому світі, зі всіма недугами першочергово слід звертатися до сімейного лікаря. Тому взаємодія лікарів-сімейників та пацієнтів корисна для всієї системи охорони здоров’я. На початковому етапі для них все нове, що створює певне нерозуміння щодо функціонування. Щоб швидше подолати бар’єр непорозумінь, вирішити проблеми з комунікацією між лікарями та пацієнтами інформуємо про роботу нашого Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської районної ради».

Районний медичний центр здійснює надання первинної медико-санітарної допомоги населенню, що уклало із лікарями закладу відповідні декларації. Станом на 23.07.2020 року реалізували своє право на вибір лікаря первинної медичної допомоги в закладі понад 46 тис., з них дитячого віку понад 9 тис. З лікарями міста укладено понад 32 тис. декларацій.

Укладання декларації та вибір лікаря здійснюється без врахування територіального принципу, відтак з лікарями амбулаторій м.Гайсин уклали декларації значна кількість сільського населення. Частина населення району, яка не оформила декларацію і відповідно не обрала лікаря продовжує обслуговуватися закладом лише при невідкладних станах (працює черговий кабінет при амбулаторії №1 м.Гайсин (вул.В.Чорновола, 1), години роботи з 8.00 до 20.00, в вихідні та святкові дні з 8.00 до 16.00).

Згідно з укладеним договором з НСЗУ (Національна служба здоров’я України) надання первинної медичної допомоги населенню здійснюють сімейні лікарі, педіатр та сімейні медичні сестри. Місце надання медичної допомоги визначено в декларації, яку пацієнт уклав з лікарем. Лише в окремих випадках (активний патронаж до новонароджених, важкий стан пацієнта) медична допомога надається по місцю перебування пацієнта (при цьому виїзд лікаря узгоджується індивідуально при спілкуванні сімейного лікаря та пацієнта).

У зв’язку з тим, що при укладанні декларації не дотримується територіальний принцип (з сімейним лікарем можуть укласти декларації пацієнти з різних населених пунктів) планові виїзди лікаря в ті, чи інші населені пункти не здійснюється. На сьогодні переважну більшість медичних послуг надає пацієнту лише той лікар, з яким укладена декларація, інші сімейні лікарі не мають для цього необхідних повноважень (послуги з виписки ліків за Програмою «Доступні ліки», електронне направлення на консультацію та госпіталізацію, обстеження (лабораторне та рентгенологічне), будь які медичні довідки та інше). Інший сімейний лікар може надавати лише невідкладну медичну допомогу.

На даний час в структурі Центру функціонують 31 ФП, зазначимо, що згідно діючого законодавства та нормативних документів ФП не передбачені для надання первинної медичної допомоги і їх робота НСЗУ не оплачується. Рішення про функціонування ФП приймається рішенням органів місцевої влади і фінансуються вони з місцевих бюджетів.

Згідно з функціональними обов’язками медичні працівники ФП не можуть самостійно призначати лікування та виконувати ряд маніпуляцій, в тому числі внутрішньовенні краплинні вливання без призначення лікаря та його контролю, тим більше, не можуть виконувати медичні процедури по бажанню самого пацієнта або його родичів.

Перелік медичних послуг з надання первинної медичної допомоги:

 1. Динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнтів.
 2. Проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів.
 3. Динамічне спостереження за пацієнтами із діагностованими хронічними захворюваннями.
 4. Надання в межах ПМД невідкладної медичної допомоги у разі розладу фізичного чи психічного здоров’я пацієнтам, якщо такий розлад стався під час прийому пацієнта лікарем з надання ПМД.
 5. Направлення відповідно до медичних показань пацієнтів, які не потребують екстреної медичної допомоги, для надання їм вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.
 6. Взаємодія з надавачами вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з метою своєчасного діагностування та забезпечення лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів з урахуванням особливостей стану здоров’я пацієнта.
 7. Проведення обов’язкових медичних втручань щодо пацієнтів з наявними факторами ризику розвитку окремих захворювань.
 8. Проведення профілактичних втручань, що включає: вакцинацію відповідно до вимог календаря профілактичних щеплень
 9. Надання консультативної допомоги, спрямованої на усунення або зменшення звичок і поведінки, що становлять ризик для здоров’я (тютюнокуріння, вживання алкоголю, інших психоактивних речовин, нездорове харчування, недостатня фізична активність тощо) та формування навичок здорового способу життя
 10. Динамічне спостереження за неускладненою вагітністю.
 11. Здійснення медичного спостереження за здоровою дитиною.
 12. Надання окремих послуг паліативної допомоги пацієнтам усіх вікових категорій, що включає: регулярну оцінку стану важкохворого пацієнта та його потреб; оцінку ступеня болю та лікування больового синдрому; призначення наркотичних засобів та психотропних речовин відповідно до законодавства, включаючи оформлення рецептів для лікування больового синдрому; призначення лікування для подолання супутніх симптомів (закрепи, нудота, задуха тощо); консультування та навчання осіб, які здійснюють догляд за пацієнтом; координацію із забезпечення медичних, психологічних тощо потреб пацієнта.
 13. Призначення лікарських засобів та медичних виробів, технічних засобів медичної реабілітації з оформленням відповідних документів згідно з вимогами законодавства.
 14. Ведення первинної облікової документації, оформлення довідок, листків непрацездатності та направлень для проходження медико-соціальної експертизи, а також лікарських свідоцтв про смерть.
 15. Взаємодія з соціальними службами для пацієнтів, соціальні умови життя яких впливають на здоров’я.
 16. Взаємодія із суб’єктами системи громадського здоров’я.

Перелік лабораторних та інструментальних діагностичних досліджень, що здійснюються у межах медичних послуг з надання ПМД

 1.    Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою.
 2.    Загальний аналіз сечі.
 3.    Глюкоза крові.
 4.    Загальний холестерин.
 5.    Вимірювання артеріального тиску.
 6.    Електрокардіограма.
 7.    Вимірювання ваги, зросту, окружності талії.
 8.    Швидкі тести.


Первинна медична допомога надається під час особистого прийому пацієнта за місцем надання ПМД:

Амбулаторія ЗПСМ №1 м.Гайсин

Адреса: 23700, Вінницька область,
Гайсинський район, 
м.Гайсин, вул. В.Чорновола, 1.

Телефон реєстратури: (04334)2-50-20 та 068-121-81-32

Амбулаторія ЗПСМ №2 м.Гайсин

Адреса: 23700, Вінницька область,
Гайсинський район, 
м.Гайсин, вул. В.Чорновола, 1.

Телефон реєстратури: (04334)2-50-20 та 068-121-81-32

Амбулаторія ЗПСМ с.Гранів

Адреса: с.Гранів, вул.Філоненка,15

тел.5-72-16

Години роботи:

з 8.00 до 16.12

Амбулаторія ЗПСМ с.Губник

Адреса: с.Губник, вул.Центральна, 68

тел.7-23-93

Години роботи:

з 8.00 до 16.12

Амбулаторія ЗПСМ с.Зятківці

Адреса: с.Зятківці, вул. Соборна, 12

тел.6-32-69

Години роботи:

з 8.00 до 16.12

Амбулаторія ЗПСМ с.Кіблич

Адреса: с.Кіблич, вул. Миру, 69А

тел.7-62-21

Години роботи:

з 8.00 до 16.12

Амбулаторія ЗПСМ с.Краснопілка

Адреса: с.Краснопілка, вул.Центральна, 68

тел.5-12-84

Години роботи:

з 8.00 до 16.12

Амбулаторія ЗПСМ с.Куна

Адреса: с.Куна, вул.Лікаря Маєвського, 28

тел.7-02-38

Години роботи:

з 8.00 до 16.12

Амбулаторія ЗПСМ с.Носівці

Адреса: с.Носівці, вул.Шкільна, 12

тел.7-42-49

Години роботи:

з 8.00 до 16.12

КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської міської ради" 2018-2021    

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International