Центр первинної медико-санітарної допомоги

Гайсинської районної ради

Громадські слухання щодо створення та функціонування госпітального округу

     09.11.2017р.  в актовому залі  центральної районної лікарні відбулись громадські слухання  з питань реформування системи охорони здоров’я. В даних громадських  слуханнях взяли участь голова Гайсинської районної  ради Боровий Г.І., головний лікар  ЦРЛ Кохан І.В., головний лікар  РМЦ ПМСД Кацан Т.М., депутати районної ради, медичні працівники ЦРЛ та РМЦ ПМСД, громадяни міста  та району, представники ЗМІ району. Основна увага  громадських слухань  зосередилась на питанні формування та функціонування  госпітальних округів. В своєму виступі  головний лікар ЦРЛ І.В. Кохан зупинився на основних положеннях Постанови КМУ від 30.11.2016р. №932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних  округів» та «Примірного положення про госпітальний округ», затвердженого наказом МОЗ України від 20.02.2017р. №165. Ігор Васильович  відмітив, що на даний час  створені в Україні 64 госпітальних  округи в 16  областях. Зазначив, що на нараді, яка  відбулася  17.10.2017р. в МОЗ України, були  озвучені вимоги щодо  напрямків  надання медичної допомоги  лікарнями інтенсивного лікування І та ІІ рівнів.

11.10.2017р. Вінницькою ОДА в МОЗ та Мінрегіонбуд України наданий проект щодо створення   госпітальних округів  в Вінницькій області.

Запропоновано створення 4-х госпітальних округів (Північний, Західний, Південний, Східний).

Гайсинський район поряд м. Ладижином, Тростянецьким, Теплицьким, Чечельницьким та Бершадським районами входить до Східного госпітального округу. Центр округу не визначений. Ігор Васильович відповів на  численні запитання присутніх.

В обговоренні виступу взяли участь і надали свої  пропозиції  депутати районної ради  Поворознюк М.І., Сливка В.М.,  а також Бендяк Олександр.   Червоною ниткою через усі виступи проходила  наступна теза: в м. Гайсин проживає понад 26,0 тис. жителів, в районі – близько 60,0 тис.; в місті та районі  розвинута  мережа автомобільних  доріг та автобусного сполучення з іншими районами Східного госпітального округу; центральна районна лікарня  має достатню кількість  кваліфікованих лікарів, зокрема  хірургів,  травматологів, акушер-гінекологів, невропатологів та інших  фахівців; матеріально-технічна база  закладу  розвинена, оснащеність медичною апаратурою належна і постійно покращується; за показниками роботи  охорони здоров’я  щорічно район входив в  п’ятірку  кращих районів області. Враховуючи наведені чинники  центр Східного  госпітального округу та лікарню  інтенсивного лікування  доцільно розмістити  саме в м. Гайсин.

Боровий Г.І. – голова  районної ради відмітив, що  місцева влада  піклується про розвиток та  зміцнення  закладі охорони здоров’я  району. Зокрема в поточному році з районного бюджету виділені  додаткові кошти з метою 100%  забезпечення  заробітною платою медичних працівників, їх преміювання до дня медичного працівника, проведення  оплати за використану електроенергію, на забезпечення  ліками хворих на  цукровий та  нецукровий  діабети,  забезпечення хворих згідно потреби   слуховими апаратами,  холодильною апаратурою та мікроскопом відділення загальної  патології. На останній сесії  районної ради, яка відбулася 26.10.2017р.,  також виділені додаткові кошти в сумі 700,0 тис. грн.  на придбання  медичної апаратури та обладнання в ЦРЛ, 110,0 тис. грн. на заміну  вікон в головному корпусі ЦРЛ, 250,0 тис. на ремонт та  реконструкцію приміщень для облаштування шкірно-венерологічного кабінету.

      Громадські слухання ухвалили  резолюцію: з метою належного забезпечення населення округу медичною допомогою на вторинному рівні   центр  Східного  госпітального округу та  лікарню інтенсивного лікування  доцільно розмістити в м. Гайсині.