КНП "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ

ДОПОМОГИ ГАЙСИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ"

МЕНЮ

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ


Лікар радить

При нещасних випадках дуже важливо до приїзду лікаря своєчасно надати першу долікарську допомогу потерпілому. Схема послідовності дій при наданні першої долікарської допомоги:

1.Вивести потерпілого з оточення , де стався нещасний випадок.

2.Вибрати потерпілому найбільш зручне положення , що забезпечує спокій.

3.Визначити вид травми (перелом, поранення, опік тощо).

СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це остання стадія інфекційної хвороби, що має назву ВІЛ-інфекція. Збудником хвороби є вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ), який вражає клітини крові, так звані СД4-лімфоцити, що забезпечують гомеостаз організму людини і захищають його від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин та інших уражень. Внаслідок дії ВІЛ відбувається глибоке ушкодження імунної системи, і людина стає беззахисною перед збудниками різних інфекцій. Хвороба розвивається повільно, протягом 8–12 років і закінчується клінічною картиною, яку назвали СНІДом. 

Гриби –дарунок  лісу, але водночас  вони є   небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті.За статистичними даними 87% від загальної кількості отруєнь є отруєння свіжими дикорослими грибами, 13%-отруєння консервованими, сушеними та соленими грибами.


Ця рослина незамінна при багатьох захворюваннях, оскільки володіє антибактеріальною, тонізуючою та імуностимулюючою дією. Причина тому – мінеральні речовини, вітаміни і полісахариди в її складі. А тому цей вазон має бути на підвіконні в кожній хаті.

Якщо додати сік алое в краплі проти нежиті, отримаєте засіб, який зволожує слизову оболонку носа, зменшує вірусну мікрофлору.

Щороку в світі мільйони людей хворіють та вмирають через паління.

Та, незважаючи на це, одночасно інші мільйони починають палити.

Вчені проаналізували і спробували згрупувати мотиви, що спонукають юнаків та дівчат почати палити, і виявилось, що на всій Землі, у всіх країнах ці мотиви однакові.

Серце... Зазвиай ми його не відчуваємо. Протягом усього життя людини цей маленький трудівник, розміри якого не перевищують розмір кулака, невпинно пульсуючи, перекачує не менше 300 тисяч тон крові. Воно частіше б'ється тільки у хвилини сильних емоцій - від страху чи радості, любові або ненависті. Боно гулко і рівно віддається у вухах при великих навантаженнях - при бігу, підйомі на круту гору, у момент стрибка з парашутом.

 З метою профілактики ГКІ (гострі кишкові інфекції) серед населення, експертами Всесвітньої організації охорони здоров’я розроблені десять «золотих» правил.

КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської районної ради" 2018-2020     

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International