Центр первинної медико-санітарної допомоги

Гайсинської районної ради


У липні розпочинається важливий етап трансформації системи охорони здоров’я. Перші комунальні і приватні медзаклади, які підписали договори з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Водночас починає діяти новий список послуг первинної медичної допомоги — обов’язковий для виконання всіма закладами первинної медичної допомоги, незалежно від моделі фінансування. 


Сучасна спіральна комп'ютерна томографія (СКТ) - новий, надзвичайно популярний в медицині вид неінвазивного дослідження.  Як відомо, боротьба з хворобою починається з діагностики – чим точніше встановлено діагноз, тим краще результат лікування. При неправильній постановці діагнозу захворювання не тільки не піддається лікуванню, воно прогресує далі, або ж переходить в хронічну форму.


Сьогодні під час свого першого організаційного засідання, на якому були присутні заступник голови Вінницької ОДА та директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович, госпітальна рада Східного госпітального округу обрала свого керівника – Владислава Уткіна голову Гайсинсько РДА.


Вісім санітарних автомобілів, 40 велосипедів для працівників ФАПів,  пральні машини в усі амбулаторії, 15 холодильників, електрокардіографи, хірургічні набори, мікроскопи та інше медичне обладнання закупили для закладів первинної медичної допомоги Гайсинського району впродовж 2016-2017 років. Кошти на масштабне забезпечення матеріально-технічної бази «первинки», зарплати медпрацівникам, навчання майбутніх лікарів та надання послуг ...


6 листопада 2017 року набрав чинності закон щодо автономізації лікарень. Що таке автономізація, як і коли вона відбуватиметься, які переваги надасть медустановам та якими будуть юридичні наслідки - відповіді у нашій статті. Відповіді на запитання надає юрисконсульт Гайсинського РМЦПМСД  Керейнік Т.М.


До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних. Нагадаємо, раніше у програмі брали участь 198 препаратів і 43 виробники. Оновлений реєстр також був доповнений ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу — Лозартан (11 препаратів) та Глібенкламід...


Зима найулюбленіша пора року дітвори. Ну що може бути кращим і радіснішим за активний відпочинок на свіжому повітрі, де можна покататися на санчатах й ковзанах, награтися у сніжки, зліпити велетенську снігову бабу...  Минулими вихідними дітвора звично висипала на вулиці, аби побавитися і порадіти пухнастій білій ковдрі... 


28 грудня Президент України підписав ключовий Закон медреформи. Це дозволить вже з 2018 року запустити перші якісні зміни у системі охорони здоров’я країни. Цей Закон змінює модель фінансування медицини державою та нарешті дає гарантії отримання якісного медичного обслуговування для громадян.


27 грудня 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів України презентували план впровадження основних реформ у системі охорони здоров’я на 2018 рік та ухвалили ключові документи для запуску змін у наданні первинної медичної допомоги.


Мова йде про ліки від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для здоров’я матері і дитини під час вагітності

Урядова програма «Доступні ліки» діє з квітня 2017 року. Мільйони українців по всій країні вже скористалися програмою та отримали життєнеобхідні ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.


Грип зазвичай не потребує госпіталізації: при легкій формі грип не треба лікувати противірусними препаратами. Висока температура повинна нормалізуватися протягом першої доби без застосування жодних жарознижуючих препаратів. Поки хворієте, ви повинні залишатися вдома та відмовитися від поїздок на роботу, до школи, а також від подорожей, шопінгу, безпосередньої участі у соціальних заходах та громадських зібраннях.


12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією. Пневмонія є однією з найбільш піддатливих до профілактики хвороб. Однак за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожні 20 секунд від цієї інфекції помирає одна дитина у світі. Тому в день боротьби з пневмонією нагадуємо про серйозність цього захворювання та пропонуємо прості кроки, які може зробити кожен із нас...


09.11.2017р.  в актовому залі  центральної районної лікарні відбулись громадські слухання  з питань реформування системи охорони здоров’я. В даних громадських  слуханнях взяли участь голова Гайсинської районної  ради Боровий Г.І., головний лікар  ЦРЛ Кохан І.В., головний лікар  РМЦ ПМСД Кацан Т.М., депутати районної ради, медичні працівники ЦРЛ та РМЦ ПМСД, громадяни міста  та району, представники ЗМІ району. 


В останню неділю жовтня, о 4 годині ночі Україна переходить на зимовий час. Тобто уночі з 28 на 29 жовтня стрілки годинника треба буде повернути на годину назад. Оскільки стрілку годинника переводять на годину назад – спатимемо на годину більше. Для багатьох це вагомий плюс. Проте, як стверджують експерти, організм людини до нового режиму звикає упродовж цілих двох тижнів.


За даними Центру грипу та ГРВІ МОЗ України на третьму тижні жовтня захворіло понад 140 тисяч осіб. Найчастіше хворіли та потребували медичної допомоги в лікарні діти до 14 років. Найвищий показник захворюваності зареєстровано в Київській області (659,9 на 100 тисяч населення), найменший – у Одеській (152,1 на 100 тисяч населення). Смертей через ускладнення від грипу на звітному тижні не зареєстровано.


Цукровий діабет – тяжке хронічне прогресуюче захворювання, яке потребує медичної допомоги протягом усього життя хворого. Поширеність цукрового діабету в світі і в Україні невпинно зростає. За поширеністю захворювання посідає третє місце після серцево-судинних і онкологічних захворювань. При цьому дане захворювання невпинно молодшає, кожен рік вражаючи все більше людей працездатного віку.


За офіційними статистичними даними дирофіляріоз, спричинений Dirofilariarepens - єдиний трансмісивний гельмінтоз місцевого характеру, що реєструється в Україні і має тенденцію до зростання. Так, якщо за період з 1975 по 1996 роки на території України був зареєстрований лише 51 випадок у 11 регіонах країни, то за період з 2006 по 2016 рік уже 1706 випадків у 25 регіонах.


Уже більше 10 тисяч гайсинчан скористалися програмою “Доступні ліки”, що стартувала у квітні 2017, та отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Станом на 1 липня поточного року пацієнти отримали ліки на суму майже 370 тис. грн. 


Останнім часом поширюється багато міфів та “страшилок” про медичну реформу в Україні. Ми зібрали 10 найпопулярніших та написали правду про зміни, які відбудуться з українською системою охорони здоров’я, після того, як парламент ухвалить урядові законопроекти.


Не підлягає сумніву, що однією з найнебезпечніших звичок, що завдають величезної шкоди здоров'ю і благополуччю мільйонів людей, є паління тютюну. В той же час десятки мільйонів чоловіків і жінок, що кинули палити, на своєму власному прикладі переконливо показали, що цю смертельну звичку можна успішно побороти.


З 1 квітня 2017 року  в Україні почала діяти урядова програма «Доступні ліки», яка передбачає повне або часткове відшкодування  вартості лікарських препаратів хворим на серцево-судинні захворювання,  бронхіальну  астму та діабет 2 типу. Як проходить реалізація програми у нашому районі, розповідає головний лікар районного медичного центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Кацан


З 1 квітня 2017 року, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №863 від 9 листопада 2016 року "Про запровадження  відшкодування вартості лікарських засобів" стартує Урядова програма "Доступні ліки" – це  Урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. 


Весна – прекрасна пора року, коли природа пробуджується від зимової сплячки, зеленіє травичка, гріє сонечко... Але не варто так розслаблятися, пам'ятайте, весна – це пора пробудження не тільки "чудової" природи, але і паразитів, особливо це стосується кліщів. Зона їх проживання велика, вони буквально усюдисущі, тому думка, що кліщів можна "зачепити," гуляючи в лісі чи в парку, не зовсім правильна...  


З 1 квітня  в Україні стартує державна програма «Дотсупні ліки», яка передбачає  регулювання цін на медикаменти та повне або часткове відшкодування вартості медпрепаратів – реімбурсацію. В рамках підготовки до старту програми, Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації провів нараду з головними лікарями закладів первинного рівня надання медичної допомоги.


В лютому 2017 року в структурних підрозділах районного медичного центру первинної медико-санітарної допомоги проведені адміністративні наради. Керівником закладу Кацан Тетяною Миколаївною з колективами амбулаторій та фельдшерських пунктів за участю сільських голів підведені підсумки діяльності в 2016 році та сконцентрована увага на заходах з реформування первинної ланки медичної допомоги населенню у 2017 році. 


Рак молочних залоз для сучасного суспільства - одна з невирішених проблем, яка призводить до загибелі молодих жінок репродуктивного віку. Це захворювання - біда не тільки самої жінки, але і всієї її сім'ї. Сиротами залишаються маленькі діти, вдівцями молоді чоловіки, горе для батьків. Єдиний спосіб вирішити цю проблему - виявити хворобу на ранньому етапі. 


07.02.2017 р. проведене спільне розширене засідання медичних рад Гайсинської ЦРЛ та КУ «Гайсинський РМЦ ПМСД», на якому розглянуто питання «Про підсумки діяльності по наданню лікувально-профілактичної допомоги населенню району в 2016 році та актуальні завдання на 2017 рік».

25 жовтня в м. Гайсині Вінницької області відбулося урочисте вручення восьми автомобілів швидкої медичної допомоги. Отримали автомобілі Гайсинська, Кунянська, Кіблицька, Степанська, Носівецька, Краснопільська, Гранівська та Зятівецька територіальні громади. Номерні знаки та документи автомобілів сільським головам району вручили перший заступний голови обласної Ради Людмила Щербаківська та голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.


Далее...