Центр первинної медико-санітарної допомоги

Гайсинської районної ради

Урядова програма "Доступні ліки": запитання та відповіді        З 1 квітня 2017 року, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №863 від 9 листопада 2016 року "Про запровадження  відшкодування вартості лікарських засобів" стартує Урядова програма "Доступні ліки" – це  Урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.

            Програма "Доступні ліки" надає можливість кожному пацієнту отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки для амбулаторного лікування при наступних захворюваннях: хвороби серцево-судинної системи, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу.

Чому саме ці категорії захворювань? Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Смертність від серцево-судинних хвороб складає 65% від загальної смертності населення України. Відповідно до статистичних даних на 01.01.2017 року в районі на диспансерному обліку перебуває 19738 хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу – 1476 хворих, бронхіальну астму – 295.

Які лікарські засоби входять до програми? Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, це перелік із 21 міжнародної непатентованої назви (діюча речовина):

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

Аміодарон

Амлодипін

Атенолол

Верапаміл

Гідрохлортіазид

Спіронолактон

Фуросемід

Дигоксин

Еналаприл

Ізосорбіду динітрат

Карведілол

Клопідогрель

Метопролол

Нітрогліцерин

Симвастатин

Бісопролол

БРОНХІАЛЬНА АСТМА:

Беклометазон

Будесонід

Сальбутамол

ДІАБЕТ ІІ ТИПУ:

Метформін

Гліклазид

Як отримати ліки? Без рецепта ліки за програмою "Доступні ліки" отримати не можливо, рецепти по даній програмі виписуватимуть тільки сімейні лікарі, тому потрібно звернутись до сімейного лікаря, отримати рецепт, з яким звернутися до аптечного закладу. В аптеці пацієнту пропонують декілька торгових марок, які містять діючу речовину, що вказана в рецепті. Пацієнт вирішує яку саме торгову марку придбати, виходячи з свого досвіду. Якщо лікарський засіб визначений з найменшою вартістю, тоді пацієнт отримає його безкоштовно, в іншому випадку – з невеликою доплатою.

Адреси аптечних закладів, за якими можна отримати ліки:

1.      ФОП Підкожана Валентина Іванівна, м.Гайсин, вул. 1Травня, 23

2.      ФОП Поєдинчук  Віктор Анатолійович, м.Гайсин, вул. 1 Травня, 73

3.      ФОП Поєдинчук  Валентина  Михайлівна, м.Гайсин,  вул. 1 Травня, 127

4.      РКП  «Гайсинська міжлікарняна аптека», м.Гайсин, вул. В.Чорновола,1

5.      ПП «Конекс», м.Гайсин, вул. Соборна, 55

6.      ТОВ «Єврофарм – Вінниця», м.Гайсин,  вул. Соборна, 34

7.      ФОП Кобялко Л.П., м.Гайсин, вул. 1 Травня, 24

8.      ПрАТ «Гайсинфарм»,  м.Гайсин, вул. Соборна, 67

9.      ФОП Гогота Артур Леонідович, м. Гайсин, вул. 1 Травня, 71А

10.    ФОП Токар Микола Васильович, м. Гайсин, вул. Соборна, 34К

Аптеки, які беруть участь в програмі будуть позначені спеціальними наліпками. В аптеці обовʼязково має бути найдешевший препарат та перелік цін відшкодування.

Чи може пацієнт отримати безкоштовні ліки без рецепта?

Уряд не буде обмежувати вільний ринок ліків. Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці.

Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

Скільки коштів виділив Уряд на програму?

На 2017 рік Уряд виділив 500 млн гривень. Для населення Гайсинського району виділено 730413 грн.

З усіх питань  стосовно програми "Доступні ліки" можна звертатись до сімейного лікаря, а також на урядову «гарячу лінію» 15-45

 

Головний лікар КУ "Гайсинський РМЦ ПМСД"                                     Т.М.Кацан