КНП "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ

ДОПОМОГИ ГАЙСИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ"

МЕНЮ

01.02.2019   МОЗ: програма "Доступні ліки" продовжує діяти

Програма «Доступні ліки» працює з квітня 2017 року. За цей час пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму чи діабет 2 типу, отримали ліки за понад 32 млн рецептами на суму понад 1,6 млрд грн.

Як повідомляють у МОЗ, нині у програмі - 261 медичний препарат для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу, бронхіальної астми, 59 з  яких українці можуть отримати безоплатно, інші - з невеликою доплатою. Майже половина препаратів іноземного виробництва. Найближчим часом буде затверджено оновлений перелік ліків, що беруть участь у програмі «Доступні ліки». Очікується, що кількість безоплатних препаратів зросте.

Урядова програма «Доступні ліки» працює в  більш як семи тисячах аптек України. Це означає, що кожен третій аптечний заклад відпускає ліки, які пацієнти отримують безоплатно або з невеликою доплатою.

Програма стимулює пацієнтів регулярно приймати ліки та відвідувати лікаря. Це суттєво вплинуло на зменшення кількості критичних станів у українців. За рік роботи програми, кількість пацієнтів з нормалізованим цукром у крові при діабеті 2 типу збільшилася на 6,5%. Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася на 4,2%. Майже на 6% менше українці викликали швидку через приступи бронхіальної астми.

На фінансування програми у 2019 році в бюджеті передбачено 1 млрд грн.

У планах міністерства на цей рік - впровадження електронного рецепту для пацієнтів.


КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської районної ради" 2018-2019     

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International