КНП "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ

ДОПОМОГИ ГАЙСИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ"

МЕНЮ

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ


21.07.2020   Медична допомога пацієнтам з цукровим діабетом за Програмою медгарантій.

Діабет – це хронічне захворювання, при якому організму не вистачає власного інсуліну – це діабет І типу, або ж він не може його ефективно використовувати – це діабет ІІ типу. У світі найчастіше трапляється діабет ІІ типу. Факторами ризику для виникнення діабету є надмірна вага та низька фізична активність. В Україні на діабет ІІ типу хворіють близько 1 млн людей. З метою профілактики, діагностики та лікування цукрового діабету пацієнту, в першу чергу, потрібно звернутись до свого лікаря, з яким він уклав декларацію.

До пакету безоплатних послуг лікаря первинки включено:

  • вимірювання рівня цукру в крові;
  • регулярне вимірювання артеріального тиску – постійний підвищений тиск може свідчити про початок хвороби;
  • оцінку загального серцево-судинного ризику за шкалою SCORE;
  • вимірювання індексу маси тіла та окружності талії – вісцеральний жир, який відкладається на внутрішніх органах, підвищує ризик розвитку діабету ІІ типу;
  • аналіз на загальний холестерин;
  • консультація щодо здорового способу життя;
  • направлення на інші аналізи та дослідження у вузьких спеціалістів;
  • призначення ліків з програми «Доступні ліки»

Своєчасне діагностування та контроль діабету дозволяє попередити розвиток тяжких ускладнень, викликаних цим захворюванням. Для людей з діабетом важливо дотримуватись здорового харчування, підтримувати вагу в нормі та бути фізично активними. Окрім того, їм необхідно регулярно приймати ліки, навіть якщо вони добре почуваються.

Для людей з діабетом ІІ типу є можливість отримувати необхідні ліки за програмою «Доступні ліки» - безоплатно або з незначною доплатою. На сьогодні до цієї програми включено 43 препарати для лікування діабету ІІ типу. Отримати їх можна за електронним рецептом вашого лікаря в аптеці. З початку поточного року пацієнти отримали ліки від діабету ІІ типу за 1, 2 млн рецептів.

Пацієнти, що потребують інсулінотерапії, отримують її за програмою, що адмініструється Міністерством охорони здоров’я. 651 млн грн, які були передбачені в Програмі медгарантій на забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з діабетом І типу на період з 1 квітня по 1 жовтня, були спрямовані в регіони як субвенція з держбюджету. На сьогодні за забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з цукровим діабетом відповідає місцева влада, в розпорядження якої і пішли гроші згідно з рішенням Кабміну.

Діабет – захворювання, що може викликати важкі ускладнення. Так, люди з діабетом мають у 2-3 вищий за інших ризик розвитку інфаркту та інсульту. Також діабет є основною причиною ниркової недостатності. В разі виникнення таких захворювань, пацієнт отримує за Програмою медгарантій весь пакет медичних послуг з їх лікування. Зокрема, меддопомогу при інфаркті чи інсульті, хірургічну допомогу, послуги з лікування ниркової недостатності, в тому числі гемодіаліз.

КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської районної ради" 2018-2020     

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International